Hakkında

Fotoğraf Sanatçısı, Yazar ve Müzik adamı olarak çeşitli sanat dallarını bir kimlikte toplayan Erhan Bayladı; Müziğe genç yaşlarında gitar ile başlamıştır. Özellikle Beyoğlu'nda birçok pavyon ve gece klübünde çalışmış, Solo Gitarist ve Basgitarist olarak bir çok sanatçıya eşlik etmiştir. O dönemlerde alto ve tenor saksafon da çalan sanatçı, bu enstrümanlarıyla da bir çok sanatçıyla beraber Anadolu turnelerine çıkmıştır.

Erhan Bayladı aynı zamanda gençlik dönemlerinde hobi olarak yağlı boya tablo çalışmaları yapmıştır. Ancak yoğun iş hayatı ; bu uzun vakit ve emek isteyen hobinin önüne geçmiştir.

1990'lı yılların başında Türk Müziği ile ilgilenip birçok koroda Korist, Solist ve Ud Sanatçısı olarak görev yapmış, 2001 yılından itibaren Beylikdüzü Kültür Sanat Derneği'ni kurup, Türk Sanat Musikisi hocalığı ve koro şefliği yapmaya başlamıştır.

Erhan Bayladı bugüne dek; 29 farklı makamda 70 tane sözlü eser bestelemiş ve bu eserlerin 19 tanesini “Kırçiçeği” adlı albümünde piyasaya çıkartmıştır. Sanatçı ayrıca 19 farklı makamda 16 tane Saz Semaisi, 2 tane Saz Eseri, 2 Tane Sirto ve 1 tane Oyun Havası bestelemiştir. Bu eserlerin 7 tanesi 2009 yılında Kalan Müzik'ten “Geçmişten Yansımalar” adlı albümü ile piyasaya çıkmıştır. Sanatçı aynı zamanda bu albümünde Ud çalmış, kendisine çok değerli saz üstadları eşlik etmiştir. Ud haricinde Tambur,Kanun,Bağlama gibi enstrümanlarda icra etmektedir.

Erhan Bayladı gençliğinde yoğun iş temposundan dolayı uzak kaldığı 'Ressamlık' yeteneğine günümüz teknolojisi ile ayrı bir boyut getirmiştir. Kendisine has tarzı ile fotoğraf sanatında apayrı bir yeri olan Erhan Bayladı, daha çok doğa görüntülemeyi sever ve doğadaki dikkat çekici görüntüler objektifinin iştahını kabartır. Fotoğraflarında görenleri “Fotoğraf mı? Resim mi?” diye tereddütte bırakacak derecede tablovari görüntüler oluşturmayı seven Erhan Bayladı bugüne kadar birçok sergi açmış ve birçok yerde fotoğraf üzerine dersler vermiş, atölye çalışmaları düzenlemiştir.

Batı Müziğine olan ilgisini gençlik yıllarında bırakmayıp, günümüze taşımak için, önümüzdeki günlerde çıkacak olan “1960'lı, 70'li” yılların tarzıyla ve sounduyla bestelediği “Those were 1960's” adlı albümünde, akustik ve elektrogitarı kendisi çalmıştır.

Bütün bunların yanında ; Kitaplarını kendine has tarzı ile kaleme alan sanatçı, tüm eserlerini genellikle yaşanan olaylar üzerine yazmıştır. İlk öykü roman tarzındaki eseri:

Kocamustafapaşa'lı Küçük Mustafa” sanatçının beş ile 13 yaşları arasında bir sur içi semti olan Kocamustafapaşa'da yaşadıklarını anlatır.
İnci Tanesi” isimli romanında ise aralarında yaş farkı olan iki kişinin birbirlerine karşı duyduğu sevginin naifliği ve inceliği anlatılır. Bu iki kişinin birbirine duyduğu sevgi, birlikte yaptıkları müzik ile âdeta ilahi bir aşka dönüşmüştür.
Yazarın üçüncü eseri olan: “Ol dedi oldu” adlı roman ise okuyucusuna : “Yok artık! Bu kadar da olamaz” dedirtecek kadar ilginç olayları barındırır içinde. Herbiri gerçekten yaşanmış sekiz hikayeyle oluşan romanı okuyanlar: “Tesadüf mü, tevafuk mu?” diye sorgulamaya başlar yaşananları düşündüğünde.

Yeni kitapları üzerinde çalışmakta olan sanatçı, aynı zamanda yeni besteleri ve fotoğrafları ile okyanusa benzeyen sanat dünyasına bir damla da kendisi eklemek için çaba göstermeye devam ediyor.

Erhan Bayladı Ne Yapar?

Kitaplar

Yazar Erhan BAYLADI

Kendine has tarzı ile, kahramanlarının hayatlarını kaleme alan Yazarın, Kitaplarından sayfaları online olarak okuyabilir, isterseniz sipariş verebilirsiniz. Bugüne kadar Bir Hikaye, Bir Şiir kitabı, ve 2 Roman yazan yazarın, üzerinde çalıştığı yeni kitapları önümüzdeki günlerde piyasaya çıkacak.
Devamı
Fotoğraflar

Fotoğraf Sanatçısı Erhan BAYLADI

Bugüne kadar birçok Fotoğraf sergisi düzenlemiş olan, Çeşitli atölye çalışmaları ile yeni fotoğrafçılara eğitim veren Fotoğraf Sanatçısı Erhan Bayladı'nın diğer bir yönü ile tanışacaksınız. Farklı tarzda ki fotoğraf galerilerini gezebilir, fotoğraf sanatı hakkında yazmış olduğu makaleleri okuyabilirsiniz.
Devamı
Besteler

Müzik Adamı Erhan BAYLADI

Gençliğinden bugüne Batı Müziği ve Türk müziği ile ilgilenen, Gitardan Uda, Saksafondan Tambura birçok farklı enstrüman ile müzik icra eden sanatçının, Sazlı ve Sözlü bestelerinden oluşan eserlerini dinleyebilir, notalarını bulabilirsiniz. Çeşitli konserlerde çekilmiş olan videolarını izleyebilir, CD lerini sipariş edebilirsiniz.
Devamı
Yazar Erhan Bayladi
Fotograf Sanatçısı Erhan Bayladı
Muzik Adamı Erhan Bayladı